7 Eylül 2010 Salı

Seni Uzaktan Sevmek / Going The Distance

Başrollerini Drew Barrymore ve Justin Long'un paylaştığı bu romantik komedi film, uzun mesafeli ilişkilerin yaratacağı karmaşalara dair bir bakış açısı sunuyor bizlere.
NewYork'taki bir gazetede yaz stajı yapan Erin (Barrymore),moralinin iş yerinde bozulduğu bir akşam, arkadaşıyla bir bara gider.Bir süre içtikten sonra bir oyun makinesinin başına geçer. Ancak sevgilisiyle henüz ayrılmış Garrett'da(Long) kafasını dağıtmak için aynı makinede oyun oynamak isteyince ve Erin'in konsantresini bozunca,ağız dalaşına giren bu iki yabancı,bir süre sonra aynı sürahideki birayı paylaşan iki ahbap,daha sonra da aynı yatağı paylaşan iki sarhoş olurlar.
Birbirlerinden hoşlandıklarını anlamaları çok zaman almaz,birlikte çok güzel zamanlar geçirirler,ancak bir sorun vardır,Erin'in stajı yaz sonunda bitecektir ve ablası ve ablasının ailesiyle yaşadığı yere San Francisco'ya dönecektir. Havaalanında birbirlerinden ayrılamayan Garrett ve Erin, uzun mesafeli bir ilişki yaşamaya karar verirler. Artık aralarında miller ve saat farkları vardır. Yine de tüm bu mesafeye,yalnız kalmalarına,birbirlerini deli gibi özlemelerine, birtakım kıskançlıklara ve geleceklerinin yok olabilme riskine rağmen,birlikte olmayı deneyeceklerdir.
Film mükemmeldi diyemem, ancak hoş vakit geçirten tarzda bir filmdi. Uzun zamandır başrolünde Drew Barrymore'un oynadığını izlediğim ilk filmdi ve açıkçası çok daha iyi olmasını beklerdim.Drew Barrymore yine her zamanki sıcaklığını izleyiciye yansıtıyordu,ancak Justin Long'la aralarındaki elektrik pek tutmamış gibi geldi bana.Yine de film, uzun mesafe ilişkilerine hoş bir örnekti ve çok klişe bir sonla bitmiyordu -ki bu romantik komedi alanında gerçekten hoş bir değişiklik sayılabilir. Ayrıca Erin'in titiz ablası Corinne rolündeki Christina Applegate'in performansının da çok iyi olduğunu söylemeden edemeyeceğim.
Romantik komedi ve Drew Barrymore sevenlere hoş bir sonbahar akşamı ya da günü geçirtebilecek,eğlenceli bir film. İyi seyirler!:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder